Kominictví Praha

 

Co dělat když komín není rovný? Fréza nikdy komín nenarovná, ona pouze kopíruje stávající tvar. Pokud komín uhýbá a fréza neprojde průduchem komína, tak není možné komín vyfrézovat. Toto je třeba, aby Kominictví Praha zjistili při prohlídce před frézováním.

Kominíctví Praha

Kdo mi provede takovou prohlídku? Prohlídku provede náš technik. Takže když je komín nakřivo, tak se nedá vyvložkovat? Takový komín se dá vyvložkovat, ale je nutné počítat s vybouráním technologického otvoru. To znamená z boku komína, což může být i v obytné místnosti.

Kominíci doba frézování

Jak dlouho trvá frézování komína? Doba je závislá na vlastnostech frézovaného materiálu a jeho množství. V průměru je možné počítat, že za jednu hodinu se vyfrézuje 1-2m komína. Je možné vyfrézovat všechny materiály? Většina komínů je postavena z cihel a betonu. Tyto materiály se dají běžně frézovat. Materiály jako jsou keramika, azbest, kamenina a plech se nedají frézovat. Přesně to určí náš technik před tím, než kominíci komín vyfrézují.

Kominíci využití

Kdy frézování využiji? Pokud potřebujete zvětšit vnitřní rozměr komína - např. pro zlepšení tahu komína, nebo chcete-li připojit spotřebič s vyšším výkonem než to umožňuje stávající komín, nebo pokud je komín netěsný a je ho třeba vyvložkovat. Co když komín nemám a chtěl bych ho vyfrézovat do zdi? To bohužel nevíme. Kominíci umí zvětšit stávající komínový průduch, ale ne vytvořit nový. V takovém případě je nutné postavit nový komín, nebo použít vícevrstvý montovaný komín.

želva suchozemská

Prodej mláďat

mláďata momentálně nejsou k dispozici

Blog / Novinky